Barenbrug

NA SVETE JE VIAC AKO 8000 DRUHOV TRÁVY!

Tráva je všade a zdá sa, že je taká obyčajná, ale keď sa na ňu pozriete zblízka, zistíte aká je výnimočná.

Joseph Barenbrug so svojou špecifickou vášňou pre trávy založil dňa 15. júna 1904 v Arnheme spoločnosť BARENBRUG. Veril, že nestačí trávne osivo umiestňovať do skladu, ale je potrebné ho profesionálne kultivovať.

Odrody tráv – sú vyšľachtené na rôzne účely využitia, do rôznych klimatických podmienok: chutné a zdravé trávy s vysokou výživnou hodnotou pre hospodárske zvieratá, jemnolisté a atraktívne odrody najmä pre ich zelenú farbu vhodné do parkov a záhrad, pomaly rastúce trávy vhodné pre okraje ciest, silné trávy s vysokou odolnosťou proti zaťažovaniu zas majú využitie na športových ihriskách a v rekreačných oblastiach.
Barenbrug s celosvetovým podielom na trhu 12,5% sa špecializuje na šľachtenie nových odrôd, výrobu a odbyt trávnych osív.

Trávne osivá sú predávané na celom svete v jasno žltých obaloch s výrazným logom BARENBRUG.
Barenbrug je nezávislý rodinný podnik, pričom už štvrtá generácia pokračuje v tradícii a aj v súčasnosti sa podieľa na jej vedení.

Spoločnosť má dcérske spoločnosti po celom svete a sídli v Oosterhoute v Holandsku.

TRÁVA JE VÝNIMOČNÁ! BARENBRUG JE VÝNIMOČNÝ!

Základ ich úspechu je zachytený v piatich základných hodnotách: inovácie, partnerstvo, medzinárodné zameranie, kvalita a marketing.

landscape-3161800_1920
val-di-funes-3010021_1920
girl-1004432_1920

MEDZINÁRODNÉ ZAMERANIE

Od vydania prvej medzinárodnej publikácie Josephom Barenbrugom „Money in Grasses“ ubehlo už pár rokov. Za viac ako sto rokov spoločnosť Barenbrug prekonala svoje najväčšie ambície vrátane prístupu na medzinárodný trh trávnych osív a ďateľovín s najlepšími partnermi v oblasti výskumu a vývoja, výroby osív, predaja a marketingu. Veľkú dôveru vložili hlavne do špičkového výskumu, ktorý sa vykonáva v rámci celej medzinárodnej obchodnej sieti dcérskych spoločností spoločnosti Barenbrug a výskumných pracovísk pôsobiacich vo všetkých dôležitých klimatických pásmach.

Myslime globálne, konajme lokálne

Barenbrug je jednou z najviac inovatívnych spoločností v oblasti trávnych zmesí a ďateľovín. Ponúkajú riešenia šité priamo na mieru potrieb zákazníka, bez ohľadu na klimatické pásmo. Táto skutočnosť im prináša veľkú konkurenčnú výhodu. Sú najlepším partnerom nielen pre našich zákazníkov, ale môžu tiež ponúknuť spoluprácu pre partnerov v oblasti technologického vývoja na už existujúcich trhoch, rovnako ako v rozvojových regiónoch.

ROZVOJ

„Nájdeme spôsob ako nasýtiť deväť miliárd ľudí? Takéto číslo dosiahne populácia do roku 2050 “ 

Vedomie, že svetová populácia vzrastie až na deväť miliárd v priebehu niekoľkých desaťročí, kladie veľkú zodpovednosť na každú spoločnosť, ktorá sa podieľa – či už priamo alebo nepriamo – na výrobe potravín, spotrebe vody a produkcii emisií CO2. Je to veľká výzva a zodpovednosť, ktorej sa nesmieme a nebudeme vyhýbať. Naopak, na túto výzvu bude spoločnosť Barenbrug reagovať a pokúsi sa výrazne zapojiť do riešenia tejto situácie.

Možnosti, ktoré môžu jednotlivé trávne druhy ponúknuť, pri riešení globálnych problémov ako v súčasnosti, tak aj v budúcnosti, sú väčšie než ako sa nám všetkým môže zdať. Správna genetika a šľachtiteľské technológie nám umožňujú významne prispievať k zlepšeniu verejného zdravia vo všeobecnosti, aj prostredníctvom najlepších mliečnych a mäsových výrobkov a ďalej potom aj znížením celosvetovej produkcie emisií CO2. Spoločnosť Barenbrug zvyšuje najmä produktivitu poľnohospodárov znížením celkovej spotreby vody, hnojív a pesticídov. Toto je ich príspevok pre lepší svet a pre budúce generácie, ktoré budú nasledovať po nás.

KVALITA

„Kvalitu máme v génoch … ale to je len začiatok.“  

Súčasná spoločnosť je zameraná predovšetkým na kvalitu. To je aj dôvod, prečo sa spoločnosť Barenbrug snaží byť najlepšou, ale nie len prostredníctvom slov. Sme šťastní, že čísla hovoria samy za seba. Ich značka vyniká v zoznamoch odporúčaných odrôd z celého sveta, takže nie je žiadnym prekvapením, že sú produkty Barenbrug tak často používané a odporúčané. Od chovateľov hospodárskych zvierat, cez manažérov golfových a športových ihrísk, až po organizátorov futbalových majstrovstiev po celom svete. Každý je presvedčený o ich výnimočne vysokej kvalite. Spoločnosti Barenbrug nikdy nejde o nič iné ako o zlato, rovnako ako špičkovým športovcom, ktorí hrajú na ich trávnatých ihriskách.

Kráľovská pocta

Ich práca bola nakoniec „korunovaná“ v roku 2004, v ktorom spoločnosť Barenbrug slávila sté výročie od svojho založenia. V tomto roku bola spoločnosť poctená titulom Kráľovská (The Royal). Získala ho z rúk kráľovskej výsosti Holandskej kráľovnej Beatrix za výsostnú a vedúcu pozíciu, ktorú si spoločnosť Barenbrug vybudovala počas uplynulého storočia. Od tohto roku sú The Royal Barenbrug Group.

PARTNERSTVO

„Pridaná hodnota pre koncových zákazníkov je pridanou hodnotou pre našich partnerov.“ 

Spoločnosť Barenbrug by sa nikdy nestala tak veľkou a úspešnou ako je teraz bez strategického partnerstva v oblasti vývoja, výskumu, produkcie osív a marketingu. Spája nás všetkých spoločný záujem o trávy.

• Spolupracuje sa s vývojármi, univerzitami a inštitútmi po celom svete, tak aby mohli byť dosiahnuté najlepšie výsledky v oblasti genetiky a výsevných technológií.
• Na základe dlhodobého partnerstva, ktoré je založené na vzájomnej dôvere, ponúka spoločnosť Barenbrug stabilný a spoľahlivý zdroj príjmov nielen pre producentov trávnych osív po celom svete.
• Spolupráca sa rozšírila aj o spoluprácu s miestnymi profesionálmi v predaji a marketingu vo viac ako v 90 krajinách sveta.
MARKETING

„Jednotkou vo svojom odbore sa nestanete cez noc.“

Spoločnosť Barenbrug je jednotkou vo svojom odbore a je na to patrične hrdá. Snahou je zostať čo najbližšie lokálnych trhov a ponúkať im optimálne riešenia. Vývoj nových produktov, rovnako ako ich propagácia, sa vykonáva v úzkej spolupráci s kľúčovými partnermi.

Špičkové osivá prispievajú ku kvalitnej produkcii ďateľovín a tým aj k najvyššie možnej kvalite mlieka a mäsa. Vytvárame udržateľné športové a golfové ihriská s perfektným hracím povrchom a so stálym zameraním sa na hlavný cieľ. Tým je zníženie produkcie emisií CO2 a zníženie spotreby tak vzácnych vodných zdrojov.
Barenbrug spája oba aspekty a zároveň sa sústredí na hlavný cieľ a komunikáciu. Naši zákazníci to vedia a vedia to aj naši partneri. Pracujeme spoločne na spoločnej vízii.

Viac ako 100 rokov…

The Royal Barenbrug Group je rodinný podnik, ktorého hlavnou činnosťou je šľachtenie, množenie a medzinárodný marketing osív tráv a ďatelinovín. Barenbrug zaujíma vedúcu pozíciu na medzinárodnom trhu v tejto oblasti už viac ako 100 rokov.

Ste unavení z rovnakej starej zelenej trávy?